Miyatour Head

Vize Başvurunuz için gereken belgeler

YurtDışı Turlar / Rusya / St.Petersburg Turu( 499 EUR | 4480,8703 TL )

Açıklama

Her Perşembe Hareketle
22.03.2012 / 25.03.2012

 
Büyük Petro tarafından kurulan ve Dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alan St. Petersburg Rusya’ya 200 yıl başkentlik yapmıştır. Neva nehri kıyısındaki bu muhteşem şehir, sarayları, katedral ve kiliseleri ile olağanüstü bir görüntü sergilemektedir. Sayısı 100’ü geçen ada ve onları birbirine bağlayan 336 köprüden oluşan şehrin Beyaz Gecelerinin olağanüstü manzarası görülmeye değerdir. Kış ayları St. Petersburg’da konser ve kültürel etkinliklerin yoğunlaştığı bir dönemdir.
 
1.Gün: İSTANBUL - ST. PETERSBURG Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş katı Café Tur ofisinde uçuş saatinden 2 saat önce buluşma. Check-in işlemleri sonrasında St. Petersburg’a uçuş. Havalimanında karşılanma ve özel otobüsümüzle otelinize transfer. Otele varış ve yerleşme sonrasında serbest zaman.
 
2.Gün: ST. PETERSBURG Kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu için otelden hareket. Görülecek yerler: St. Petersburg’un kalbi olan, 24 saat canlı, sağlı-sollu gece kulüpleri, pahallı marka mağazaları, 18. asır muazzam mimari binalarıyla, esrarengiz köprüleriyle ve heykel anıtlarıyla süslenmiş Nevski Caddesi. Çok ihtişamlı bir Katedral olan “Kazan” Roma’daki “Pietro” Katedralinden esinlenerek yapılmıştır. İnşasının 40 yıl sürdüğü, 5000 kişinin çalıştığı, St. Petersburg’un sembolü olan Aziz Isaac Katedrali. Bir zamanda devrimlere şahit olan Kışlık Saray ve meydanı. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş olan, günümüzde 3 milyon sanat eserine ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi. Büyük Petro’nun hayran olduğu, sahillerinde St. Petersburg şehrinin kuruduğu St. Petersburg’un anası sayılan Neva Nehri. Neva Nehri üzerinde (yazın) beyaz gecelerde açılıp-kapanan muazzam, birbirine benzemeyen köprüler. Kuzeyde bulunan ilk ve tek Müslüman Camisi. 1. Dünya Savaşı’nda kahramanca savaşan, devrimcilere top ateşiyle işaret veren, günümüzde müze olarak kullanılan efsanevi Avrora Gemisi. Petersburg’un ilk kurulduğu zaman, şehre gelen gemilere yol gösteren eski liman feneri. Rusya’nın19. yüzyıldan beri çalışan zırhlı ağır araç müzesi. Soğan kubbeli olup, Rusya İmparatoru II. Aleksandr’ın ölümünün anısına 1883-1907 yıllarında inşa edilen Kan Katedrali. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
 3.Gün: ST. PETERSBURG Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz düzenlenecek ekstra turlara katılabilir.
 
4.Gün: ST. PETERSBURG -İSTANBUL Kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte otelden havaalanına hareket. Uçuş ardından İstanbul’a varış. Konaklama ve Otel seçenekleri Park Inn Pulkovskaya Hotel 4* vb.
Uçuşlar : Rossiya Havayolları
İstanbul 11:40 > St.Petersburg 17:00 St.Petersburg 21:45 > Istanbul 23:15 Programa dahil hizmetler:
Ø Uçuşlar,
Ø Transferler
Ø Kahvaltı dahil konaklama,
Ø Panoramik şehir tanıtım turu,
Ø Alan vergileri,
Ø Seyahat sağlık sigortası,
Ø Türkçe rehberlik hizmetleri 
 

 

Popüler Yurtdışı Turlar
  Moskova Turu
Her Cuma Hareketle
499 ,00 | 4480,8703 TL
EUR
  St.Petersburg Turu
Her Perşembe Hareketle
499 ,00 | 4480,8703 TL
EUR
Miya Tour Footer