Miyatour Head

Vize Başvurunuz için gereken belgeler

YurtDışı Turlar / Rusya / Moskova Turu( 499 EUR | 5045,0397 TL )

Açıklama

Her Cuma Hareketle
16.03.2012 / 18.03.2012

 
 Rusya’nın başkenti Moskova, ülkenin en büyük şehri ve aynı zamanda tarihi, kültürel ve ticari bakımdan da dünyanın en önemli şehirleri arasındandır. Bu konumunu kendisine özgü mimari tarzı, tarihi dokusu, renkli yaşamına borçludur. Moskova'da geleneksel Rus mimarisi ile batı yaşam tarzının uyumu görülmektedir. Özellikle çok hareketli bir gece hayatına sahiptir.
1.Gün: İSTANBUL-MOSKOVA Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş katında uçuş saatinden 2 saat önce buluşma. Check-in işlemleri sonrasında Moskova’ya uçuş. Havalimanında karşılanma ve özel otobüsümüzle otelinize transfer. Otele varış ve yerleşme sonrasında serbest zaman.
2.Gün: MOSKOVA Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyenler ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün Moskova şehir turuna katılabilirler. (60 Euro) Tverskaya Sokağı –Moskova’nın gözdesi, sağlı-sollu güzel mimarisi ve pahalı mağazalarıyla meşhur olan Tverskaya caddesi, Rusya edebiyatının ünlü yazar ve şairi Puşkin meydanı ve heykeli. Moskova kurucusu, Prens Yuriy Dolgorukiy anıtı. Sovyetler zamanında ilk yapılan Telgraf binası. Çarlık zamanında askeri atların eğitim aldıkları, günümüzde gençlerin toplanıp şarkı söyledikleri, sabaha kadar eğlendikleri Manej meydanı. DUMA alt meclis binası. Moskova’nın en eski caddelerinden biri.
Kurtarıcı İsa Katedrali – Rusya’nın baş kilisesidir. Sovyetler zamanında bu katedrali yıktıktan sonra yerine yüzme havuzu yaptılar. Daha sonra devrimin babası olan V.İ.Leninin büyük bir anıtını yapmayı planladılar. Bu anıt ABD’deki Özgürük anıtı boyutunda olacaktı.
Eski KGB Binası (şimdiki FSB) - Eski KGB adını taşıyan sadece Sovyetler Birliğine değil, dünyanın bir çok ülkesinde egemenlik yapan, şimdiki ismi FSB’nin binalarını göreceğiz.
Kızıl Meydan – Soğan kubbeleri ile, dünyada şaheserlerden biri sayılan, yapıldıktan sonra ustalarının Korkunç İvan (Moskova çarı 16. asır) tarafından kör edilmiş, günümüzde Moskova’nın görsel sembolu olan Aziz Vasili Kilisesi. Moskova’nın en eski meydanı olan, üstünde yürüdüğünüz zaman bir an size bir Çar veya Çariçe havası veren, yüzyıllardır Rus ordusunun üstünde yürüdüğü, Nazi bayraklarının ayaklar altına atıldığı, günümüzde binlerce insanı ağırlayan muazzam Kızıl Meydan. 19. asırda Pazar yeri olarak kurulan, günümüzde birçok ünlü markalarınbulunduğu GUM Alışveriş merkezi. Sovyetler Birliği’nin kurucusu, Komünist partisinin ilk başkanı, Çarlık döneminin devrimcisi, dünya tarihinde tanınan, günümüze kadar içinde mumya halinde bulunan V.I.Lenin mozolesi. Rusya yollarının başladığı sıfır noktası.
Metro – Moskova Metrosu Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bulunan dünyanın en eski ve büyük metrolarından biridir. Metronun yapımı devrim komünist işçileri ve ‘komsomol’ denilen gençlik kolları tarafından sürdürülmüştür. Tarih dokusu ve sanat içerikli yapısı ile turistlerin ilgisini çeken metronun yeni yerleşim bölgeleri için ilave inşaatlar halen devam etmektedir. Stalin tarafından 1931’de inşaatı başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova Metrosu kuşkusuz dünyanın en çok yolcu taşıyan metrosudur. Herbiri sanat harikası olarak kabul edilen 182 istasyonda hergün yaklaşık 9.2 milyon kadar kişi yolculuk etmektedir. Moskova Metrosu devlet tarafından işletilmektedir.
Arbat Sokağı - Size bir sokağı anlatın dense ne dersiniz? Belki de çoğumuzun sokak dediği ne ki. Bir baştan bir başa yürüsek biter ve anlatmak istesek birkaç dakikada anlatırız, yazmaya başlasan bir sayfa tutmaz deriz ama kimi sokaklar var ki içinde bir tarih gizlidir işte bunlardan biri de Moskova’daki Arbat sokağıdır. Tek bir anlatışta üzerine beşyüz sayfanın üzerinde roman yazılan bu sokak Rusya’nın hem siyasi hem de sanat tarihinin canlı tanığı gibidir.
Novodeviçye mezarlığı («Yeni Kızlar» Mezarlığı) – Yakınındaki Manastırın adını taşıyan Rusya’da en eski mezarlıklardan biridir. Burada ünlü şair ve yazarımız Nazım Hikmet Ran, Rusya eski Cumhurbaşkanı Boris Yeltsin, Vyacheslav Molotov, Viktor Chernomyrdin, Nikita Khrushev ve eşi Iosif Stalin - Nadezhda Alillueva, Gorbaçovun eşi Raisa Gorbaçova, ünlü yazar Gogol ve diğer ünlü kişilerin mezarlıkları bulunmaktadır.
3.Gün: MOSKOVA-İSTANBUL Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra Kremlin turuna katılabilirler. (50 Euro). 15. yüzyılda ilk Kremlin’in yerinde İtalyan Mimari anlayışında yeni bir saray yapıldı. 1487’de Beklemişev Kulesi, 1490’da Borovitskaya Kulesi, Aziz Nikola ve Aziz Flor kapıları eklendi. 3. İvan döneminde birkaç katedral daha yapıldı. Dini yapılar Bizans, diğer yapılar İtalyan etkisini taşırlar. 1527’den sonra yapılan değişiklikleri Alman, İngiliz ve Hollandalı mimarlar gerçekleştirdi. Kremlin’in önemli yapılarından olan Büyük İvan Çan Kulesi’nin yapımına 1505’te başlanıp 1600’de tamamlandı. Kulede dünyanın en büyük çanı olan 218 ton ağırlığındaki Çar Kolokol (Çanların Çarı) bulunur. 1838-1849 yılları arasında Bolşoy Kremlyovskiy Dvoryets (Büyük Kremlin Saray) inşa edildi. 1932-1934’te Kremlin Tiyatrosu, 1961’de Konser Sarayı yapıldı. Günümüzde Kremlin, Rusya’nın bir simgesi durumuna gelmiştir. Aleksandrovskiy Bahçesi - Moskova’nın en popüler parklarından biridir. Park, Batı Kremlin duvarı boyunca uzanmaktadır. 1967 yılında ünlü Meçhul Asker Mezarı burada inşa edilmiştir. Rehberimizin belirteceği saatte otelden havaalanına hareket. Check-in işlemleri sonrasında İstanbul’a uçuş. Konaklama ve Otel seçenekleri Holiday Inn 4* vb. Uçuşlar : Türk Havayolları Istanbul 08:35 > Moskova 13:40 Moskova 19:40 > Istanbul 20:45 Programa dahil hizmetler:
Ø Uçuşlar,
Ø Transferler
Ø Kahvaltı dahil konaklama,
Ø Alan vergileri,
Ø Seyahat sağlık sigortası,
Ø Café Tur rehberlik hizmetleri
 

Pasaport ve Vize : TC vatandaşlarına vize uygulanmaz.. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Lütfen Dikkat: Fiyatlar istenilen tarihteki uçak müsaitliğine göre değişiklik gösterebilir. Uçuş saatlerinde değişiklik olabilir. Uçuş tarihinizden 2 gün önce acentanızı arayarak kalkış saatinizi teyid ediniz. Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir. Otellere giriş saati 15:00, otelden çıkış saati 12:00’dir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. . Yeterli katılım sağlanamadığında turlar yapılamamaktadır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna bağlı olarak tular gerçekleşmeyebilir, bu durumda Miya Tur olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. 

Popüler Yurtdışı Turlar
  St.Petersburg Turu
Her Perşembe Hareketle
499 ,00 | 5045,0397 TL
EUR
  Moskova Turu
Her Cuma Hareketle
499 ,00 | 5045,0397 TL
EUR
Miya Tour Footer