İngiltere Vizesi

Vize Tipi Meslek

Önemli Uyarılar

 1- KIRMIZI CHIP LI ( NORMAL ) YEŞİL ( HUSUSİ ) GRİ  (HİZMET ) VE DİPLOMATİK PASAPORTLARIN TAMAMINA VİZE UYGULANMAKTADIR.

2- PASAPORTUNUZUN VİZE BİTİM TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 GEÇERLİLİK SÜRESİ OLMASI GEREKMEKTEDİR
 
3-İNGİLTERE BÜYÜKELÇİLİĞİ PARMAK İZİ UYGULAMASINDAN DOLAYI MÜRACAATLARI SADECE ŞAHSEN KABUL ETMEKTEDİR. FİRMAMIZ  MİYA TOUR SİZLERE SADECE RANDEVU ALIM VE ONLINE  VİZE BAŞVURU FORMUNU DOLDURMA HİZMETİ VEREBİLMEKTEDİR.
 
4-SON 10 YILDAN DAHA ESKİ PASAPORTLARLA VİZE BAŞVURUSU KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.
 
5- VİZE BAŞVURU  FORMU EKSİKSİZ VE   ONLINE  OLARAK    DOLDURULMAKTADIR.  FOTOĞRAF  EBATI  3.5x4.5 mm OLUP FORMA ONLINE ŞEKİLDE YAPIŞTIRILMAKTADIR. FOTOĞRAFTA KULAKLAR VE SAÇ KESİNLİKLE AÇIK OLMALIDIR. 
 
6- İNGİLTERE BÜYÜKELÇİLİĞİ RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞMASI VE BAYRAM, YILBAŞI, SÖMESTR, FUAR, DİL OKULLARI GİBİ YOĞUN BAŞVURULARIN OLABİLMESİ İHTİMALİ ÜZERİNE BAŞVURUDAN EN AZ 30 GÜN ÖNCE RANDEVU TALEBİNİZ GERÇEKLEŞTİRMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. 
 
*RANDEVU  VİZE  FORMUNU  DOLDURMA  ESNASINFA  ONLINE  OLARAK  KREDİ  KARTI  İLE  YAPILMAKTADIR. PARMAK İZİ- WORLD BRIDGE VİZE BAŞVURU MERKEZİ) Başvurudan sonra 5-15 gün içinde UPS kargo ile pasaportunuz adresinize teslim edilir.)
 
*EXPRES VİZE UYGULAMASI BULUNMAMAKTADIR.
 
Ankara Büyükelçilik
Adres Şehit Ersan Cad. No: 46/A Çankaya/ Ankara
Telefon (0312) 455 33 44
Fax (0312) 455 33 53
Web www.britishembassy.org.tr
İstanbul Büyükelçilik
Adres Meşrutiyet Cad. No: 34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Telefon (0212) 334 64 00 - (0212) 340 44 72
Fax (0212) 334 65 04
Web
Başvuru Bölgeleri
Ankara: Aşağıda isimleri belirtilenlerin dışındaki tüm şehirlerin vize başvuruları Ankara dan yapılmaktadır
İstanbul: İstanbul - Antalya- Aydın- Balıkesir- Bilecik- Bolu- Burdur- Bursa- Çanakkale- Denizli- Düzce- Edirne- İzmir- Kırklareli- Kütahya- Manisa- Muğla- Sakarya- Tekirdağ- Uşak- ZonguldakBilgi Örnek vize formlarını açabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır.

Adobe Acrobat Reader İndirAdobe Acrobat Reader programını bilgisayarınıza indirin.