Macaristan Vizesi

Vize Tipi Meslek

Önemli Uyarılar

1- KIRMIZI CHİPLİ ( NORMAL ) PASAPORTA VİZE UYGULAMAKTADIR. YEŞİL ( HUSUSİ ) GRİ ( HİZMET ) VE DİPLOMATİK PASAPORTLARA VİZE UYGULANMAMAKTADIR.
 

2- SON 10 YILDAN DAHA ESKİ PASAPORTLARLA VİZE BAŞVURUSU KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.( TÜM SHENGEN VİZELER İÇİN ZORUNLU BİR KURALDIR. )
 

3- VİZE FORMUNUN TÜRKÇE İNGİLİZCE OLARAK EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULUP PASAPORT SAHİBİ TARAFINDAN İMZALANMASI GEREKMEKTEDİR. FOTOĞRAF EBATI 3,5 MM x 4,5 MM BİOMERTRİK VE ARKA FON YÜZÜ BEYAZ OLMALIDIR
 

4- SON 2 YIL İÇERİSİNDE SHENGEN, VİZESİ BULUNAN YOLCULAR ADINA FİRMAMIZ MİYA TOUR BAŞVURU YAPMAYA YETKİLİDİR. DAHA ÖNCE SHENGEN VİZESİ OLMAYAN YOLCULARIN MÜLAKATA GELMELERİ ZORUNLUDUR.
 

5- MACARİSTAN BÜYÜKELÇİLİ’ Ğİ RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞMAMAKTADIR. HAFTA İÇİ PAZARTESİ, SALI,ÇARŞAMBA,CUMA SABAH 09.30 VE 12.00 ARASINDA BAŞVURU YAPILABİLMEKTEDİR.
 

6- MACARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ MİLLİ BAYRAMLAR VE ÖZEL GÜNLER HARİCİNDE HAFTA İÇİ PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA,CUMA SABAH 09.30 İLE 12.00 ARASI HER GÜN ÇALIŞMAKTADIR.

VİZE İŞLEM SÜRESİNİN 7-10 GÜN ARASINDA SONUÇLANAĞINDAN DOLAYI, BAŞVURACAK ADAYLARIN EN AZ 20 GÜN ÖNCEDEN BAŞVURMALARI ÖNEMLE HATIRLATILIR

* BAŞVURULAR SADECE ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ VE İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUN’DAN YAPILMAKTADIR. BU YÜZDEN DOLAYI BÖLGE AYRIMI VARDIR.
*EXPRES VİZE UYGULAMASI BULUNMAMAKTADIR. 

Ankara Büyükelçilik
Adres Sancak Mahallesi Kahire Caddesi No:30 Yıldız/Ankara
Telefon (0312) 442 22 73
Fax
Web www.mfa.gov.hu
İstanbul Konsolosluk
Adres Metro City A-Blok Kat-6 1.Levent/İstanbul
Telefon (212) 334 12 67
Fax (212) 334 12 70
Web www.mfa.gov.hu
Başvuru Bölgeleri
Ankara: Tüm Türkiye
İstanbul: Tüm Türkiye.Bilgi Örnek vize formlarını açabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır.

Adobe Acrobat Reader İndirAdobe Acrobat Reader programını bilgisayarınıza indirin.