Letonya Vizesi

Vize Tipi Meslek

Önemli Uyarılar

1- KIRMIZI  CHİPLİ ( NORMAL ) PASAPORTA VİZE UYGULAMAKTADIR. YEŞİL ( HUSUSİ ) GRİ ( HİZMET ) VE DİPLOMATİK PASAPORTLARA VİZE UYGULANMAMAKTADIR.
 

2- SON 10 YILDAN DAHA ESKİ PASAPORTLARLA VİZE BAŞVURUSU KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.( TÜM SHENGEN VİZELER İÇİN ZORUNLU BİR KURALDIR. )  
 

3-  VİZE FORMUNUN TÜRKÇE İNGİLİZCE OLARAK EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULUP PASAPORT SAHİBİ TARAFINDAN İMZALANMASI GEREKMEKTEDİR. FOTOĞRAF EBATI 3X5MM 4X5 MM BİOMERTRİK VE ARKA FON YÜZÜ BEYAZ OLMALIDIR
 

4- SON 2 YIL İÇERİSİNDE SHENGEN, VİZESİ BULUNAN YOLCULAR ADINA FİRMAMIZ ARESS TRAVEL BAŞVURU YAPMAYA YETKİLİDİR. DAHA ÖNCE SHENGEN VİZESİ OLMAYAN YOLCULARIN MÜLAKATA GELMELERİ ZORUNLUDUR.
 

5- LETONYA BÜYÜKELÇİLİ’ Ğİ RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞMAMAKTADIR. HAFTA İÇİ PAZARTESİ, SALI,ÇARŞAMBA,PERŞEMEBE SABAH 09.30 VE 12.00 ARASINDA BAŞVURU YAPILABİLMEKTEDİR.
 

6- LETONYA BÜYÜKELÇİLİĞİ MİLLİ BAYRAMLAR VE ÖZEL GÜNLER HARİCİNDE HAFTA İÇİ PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA,PERŞEMBE SABAH 09.30 İLE 12.00 ARASI HER GÜN ÇALIŞMAKTADIR. VİZE İŞLEM SÜRESİNİN 7-10 GÜN ARASINDA SONUÇLANAĞINDAN DOLAYI, BAŞVURACAK ADAYLARIN EN AZ 20 GÜN ÖNCEDEN BAŞVURMALARI ÖNEMLE HATIRLATILIR

*TÜM BAŞVURULAR SADECE ANKARA’DAN YAPILMAKTADIR. BU YÜZDEN DOLAYI BÖLGE AYRIMI YOKTUR.

*EXPRES VİZE UYGULAMASI BULUNMAMAKTADIR.

Ankara Büyükelçilik
Adres Reşit Galip Cad. No: 95 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon (0312) 405 61 36
Fax (0312) 405 61 37
Web -
İstanbul Fahrikonsolosluk
Adres Eski Bağdat Cad. No:40 Çamlı Çıkmazı K. Yalı / istanbul
Telefon (0212) 519 75 00
Fax -
Web -
Başvuru Bölgeleri
Ankara: Tüm bölgelerin vize başvuruları Ankara dan yapılmaktadır.
İstanbul:Bilgi Örnek vize formlarını açabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır.

Adobe Acrobat Reader İndirAdobe Acrobat Reader programını bilgisayarınıza indirin.